Masonite Beam ir zviedru līmēto siju ražošanas uzņēmums, kurš šobrīd ietilpst Byggma Group AB. Zviedriem ir milzīga pieredze koka ēku ražošanā un dažādu subproduktu ražošanā koka ēkām – stiprinājumi, krāsas, instrumenti. Atšķirībā no latviešiem zviedri neizved lietojamus kokmateriālus un nepārstrādā tos papīrmalkā, bet izmanto koksni pilnīgi. Masonite Beams ražo līmētas sijas, kas ļauj nosegt kokmateriālam netipiskus laidumus un izmantot starpsiju telpu komunikācijām. Lūk iepazīšanās video.

Masonite Beams sijas var izmantot mājas būvniecībā ne tikai kā pārsegumu un jumtu nosegšanai, bet arī sienām. Piedevām tiek iegūts liela telpa siltummateriāla izvēlei un gandrīz bezgalīga iespēja apdarei. Šāds būvveids aprobēts Vācijā un divi cilvēki māju saliek ļoti ātri. Šobrīd izstrādājam vienu dzīvojamo ēku ar šādu Masonite Beams sienu sistēmu. Zemāk var redzēt kāds izskatās šādas ēkas karkass.

SONY DSC

smart1 smart3 smart4 smart6

bilde 1 bilde 2 bilde 3 bilde 4 bilde 5 bilde 6 bilde 7 bilde 8

Sistēma ir laba ar to, ka sijas tiek sagarinātas rūpnīcā, mazie caurumi domāti šķērskokiem, kas darbojas kā atgāžņi un uz kuriem montē logus. Jebkuras, nu gandrīz jebkuras mājas plānojumu var pielāgot šim būvveidam. Nemaz nerunājot par siltinājumu – skatīt foto, iespējams pat uzbūvēt savu “salmu vai kaņepju māju” 😉 Mūsu mājas lapā drīz parādīsies sadaļa “Mezgli”, kurā publicēsim dažādus mezglus atšķirīgiem koka māju būvveidiem.

Tehniskā informācija ( brošūras ). Kompānija Finnjoist.

Pārsegumi. Kompānija Finnjoist.

© 2021 Arhitektu birojs KRIPTEX