Parasti katru koka gabalu galos apzīmogo ar atbilstošu kvalitātes zīmi. Tas ļauj pārbaudīt šķiroto koksnes kvalitāti visā ķēdē no kokzāģētavas līdz mazumtirgotājam. Pēc apstrādes, piemēram, ēvelēšanas vai pārzāģēšanas, šīs zīmes var tikt nogrieztas vai ir grūti identificējamas. Pēc tam šķira tiek atzīmēta uz iepakojuma.
kvalitates klases 1 kvalitates klases 2
Saskaņā ar standartu SS-EN 16111 Savie kokmateriāli mīksto lapu izskata šķirošanu var veikt uz plaknēm un malām vai tikai uz plaknēm. Šajos gadījumos pakāpes tiek sauktas attiecīgi par G4 un G2. Pēc klasifikācijas apzīmējumiem seko skaitlis no 0 līdz 4, kas norāda koksnes kvalitāti, un 0 ir augstākā kvalitāte. Tādējādi kategorijas apzīmējumam var būt G42, kas nozīmē tipisku būvkokmateriālu četrvirzienu vizuālo šķirošanu.
Parastie koka izstrādājumi ar atbilstoša izskata šķirām un koka izmantošanas veidi.
koksnes kvalitate
Izskata pakāpju apraksts saskaņā ar SS-EN 16111
Kokmateriāli, kas sašķiroti saskaņā ar SS-EN 16111, nav paredzēti slodzes nesošām konstrukcijām. Šķirošanas mērķis ir šķirot koksni pēc tās izskata. Piemēram, nedzīvie zari tiek vērtēti skarbāk nekā dzīvie zari. Tiek vērtētas arī īpašības, kas ietekmē koksnes funkciju, piemēram, deformācijas.
koksnes kvalitate 2
koksnes kvalitate 3
koksnes kvalitate 3
koksnes kvalitate 5 koksnes kvalitate 6
koksnes kvalitate 7
Koksnes virsmas kvalitāte.
virsmas kvalitate virsmas kvalitate 2 virsmas kvalitate 3 virsmas kvalitate 4 virsmas kvalitate 5

© 2021 Arhitektu birojs KRIPTEX